top of page

סדנאות וידאותרפיה 

קבוצות הוידאותרפיה או ההנחייה הפרטנית מיועדות לכל מי שמעוניין בפתרון והאצת תהליכים רגשיים. התוצאות לא מאחרות להגיע בזכות הצפייה והאזנה – בוידאו.  כל סדנה מורכבת ממספר שלבים - שלב התרגילים בניידים האישיים והשלב השני, סרט מלא שכל הקבוצה עובדת עליו, או סרט אישי שכל אחד ואחת עובדים עליהם באופן עצמאי.

יצירת הסרטים בין חברי הקבוצה, מאפשרת חווייה של התפקידים השונים בתוך צוות הצילום כמו גם שיקוף של הדינמיקה הקבוצתית.

למי מתאימות הסדנאות?

סדנאות הוידאותרפיה מיועדות מגיל 12 ועד גיל 100...

הקבוצות מחולקות לרוב לגילאי הנוער, גילאי מבוגרים נשים/ גברים, או קבוצה מעורבת ולגיל השלישי.

 

מלבד הקבוצות הפתוחות לקהל הרחב, ניתן לפתוח גם קבוצות ייעודיות לחד הוריות (נשים או גברים), קבוצת זוגות, קבוצת משתתפים לאחר החלמה, קבוצה שכל כולה לחיזוק האמונה, קבוצה העוסקת בדימוי הגוף והרזייה, קבוצת נגמלים מהתמכרויות ועוד.

מה מקבלים בנוסף לתהליך הרגשי?

  • הגברת מודעות עצמית כלפי מקומו של כל אינדיבידואל בקבוצה

  • התקרבות לעולם הקולנוע: העמדת מצלמה, קומפוזיציות צילום, הקלטת אודיו, התנסות בתפקידי המפתח בקולנוע

  • גיבוש קבוצתי בין חברי הקבוצה או המחלקה שלכם

  • פתיחות להציג את עצמינו על המסך: התבוננות והקשבה לאופן שבו אנו מדברים, מתנהלים או מתנהגים

  • חוויה מעצימה ובלתי נשכחת המרעננת ומחדשת ליומיום המאפיין את הקבוצה הזו, בין אם בעבודה, במשפחה או בקבוצה ייעודית כלשהי

  • סרט שיש בו גם מזכרת, שישלח אליכם בסיום הסדנה

סדנא בת 14 מפגשים

במחצית הראשונה של הסדנא, המשתתפים יתבקשו לצלם תכנים אישיים באמצעות הניידים שלהם. לאחר כל תרגיל תעשה צפייה משותפת בחומרים ודיון רגשי תומך שיוביל לתרגיל הבא. המטרה הראשונה היא יצירת פתיחות, אמון והבנה בין חברי הקבוצה, תוך הבנת המדיום של הוידאותרפיה. המטרה השנייה היא זיהוי הנושאים והתכנים האישיים המשותפים לקבוצה כולה. בסדנאות לקבוצות ייעודיות תכתב תכנית במיוחד לקבוצה הפונה.

 

במחצית השנייה מתאפשרת העמקה של התהליך האישי: חברי הקבוצה הופכים לצוות הצילום עבור כל משתתף ויוצרים לכל אחד סרט אישי. העבודה מתנהלת גם בקבוצות קטנות, זוגות ושלישיות ומטרתה ליצור הדהוד בין הקבוצות השונות ולחזק את הקשר בקבוצה הגדולה סביב הנושאים הרלוונטיים. התהליך מלווה בדיונים ובתמיכה לכל אורך הסדנה.

הסדנא כוללת: 

14 מפגשים שבועיים

אורך כל מפגש שעתיים וחצי

עד 15 משתתפים לסדנא

קבוצת נוער כיתות ו' ומעלה

קבוצת מבוגרים

עבודה על סרטים אישיים
סדנת וידאותרפיה ליום אחד / לחצי יום
סדנאות חוויה - ימי גיבוש, ימי כייף ואירועים עסקיים ופרטיים

ימים מרוכזים (ימי גיבוש צוות, אירוע משפחתי, קבוצה משימתית וכו)

פסטיבל וידאותרפיה מרוכז של יום שלם, שבו הקבוצה מתנסה בשני תרגילים והקרנתם או ביצירת סרט משותף תוך כדי דיונים לפני, במהלך ולאחר הצילומים.

כל משתתף מקבל תפקיד בצוות הצילום: צלם, במאי, מפיק, תסריטאי, עוזר במאי, מקליט ועוד.

החוויה הזו כשלעצמה, מעצימה, מקרבת בין חברי הקבוצה, פותחת לדיון נושאים חדשים, מרחיבה את הלב ומלווה בהומור לעיתים עד דמעות.

 

בד בבד, סדנא זו יכולה לשמש לשיפור מיומנויות עבודה בצוות, שיקוף הדינמיקה הקבוצתית, התקשורת הבינאישית, הגברת מעורבות בצוות, מיומנויות ניהול, לקיחת אחריות, הנהגה רגשית.

 

הסדנאות נבנות בהתאם לדרישת הלקוח.

סדנת וידאותרפיה לחצי יום כוללת: 

תרגיל צילום, צפייה בתרגיל ודיון

סדנת וידאותרפיה יום שלם כוללת: 

תרגילי צילום +סרט של הקבוצה הכולל עריכה, צפייה ודיון

סדנא בת 10 מפגשים
הכרות עם מדיום הוידאותרפיה והתנסות בעבודה בקבוצה

במחצית הראשונה של הסדנא, המשתתפים יתבקשו לצלם תכנים אישיים באמצעות הניידים שלהם. לאחר כל תרגיל תעשה צפייה משותפת בחומרים ודיון רגשי תומך שיוביל לתרגיל הבא. המטרה הראשונה היא יצירת פתיחות, אמון והבנה בין חברי הקבוצה, תוך הבנת המדיום של הוידאותרפיה. המטרה השנייה היא זיהוי הנושאים והתכנים האישיים המשותפים לקבוצה כולה. בסדנאות לקבוצות ייעודיות תכתב תכנית במיוחד לקבוצה הפונה.

 

במחצית השנייה של הסדנא, לאחר שמתגבשת הבנה של התכנים המשותפים, נמשיך לתרגילים מורכבים יותר רגשית, או לסרט המשותף לקבוצה כולה המצולם בציוד חצי מקצועי.  בכל צומת, מתקיים דיון מונחה בקבוצה.

הסדנא כוללת: 

10 מפגשים שבועיים

אורך כל מפגש  - שעתיים וחצי

עד 15 משתתפים לסדנא

קבוצת נוער מכיתות ו' ומעלה

קבוצת מבוגרים

סדנא שנתית או חצי שנתית
העמקה ריגשית

סדנא זו מעמיקה בתהליכים רגשיים וממצה בתוכה את כל סוגי האופנים בוידאותרפיה. יכולה להתאים לקבוצה ייעודית בעלת מכנה משותף, שמשתתפיהם מעוניינים להתקדם בנושאים מסיימים. (הורות, חד הוריות, זוגות – קבוצות נשים וקבוצות גברים, אבדן רגשי, פוסט טראומה, גיל שלישי, משפחה, נכות, נכות רגשית ועוד).

 

בסדנאות אלו יתנסו המשתתפים בתרגילי צילום בקבוצות קטנות, ביצירת סרטים אישיים לכל משתתף וביצירת סרט קבוצתי בציוד חצי מקצועי.

בכל צומת דיון קבוצתי מתוך צפייה בחומרים המצולמים. כמו גם כתיבת תסריטים ודיון בשלבי העריכה של הסרט המשותף.

הסדנא כוללת: 

מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי

סדנא אישית בת עשרה מפגשים
אחד על אחד - מתאימה גם לנוער ולגילאי יסודי מכיתה ו'.

בסדנה זו יש ריכוז מוחלט במשתתף. בעולמו הרגשי, במטרות שהיה רוצה להשיג, הן מבחינת המציאות הרגשית והן במציאות היומיומית. במידה ויש תקיעות בנושאים מסויימים, או נסיון להשיג שינוי כלשהו, להגביר מיומנות בין אישית, או יחסים אינטימיים בין משפחה או בני זוג.  כאן אין דרישה להתמודדות עם קבוצה, מול אנשים, או עם דינמיקה קבוצתית.

 

הסדנא מלווה בתרגילים אישיים הניתנים אחת לשני מפגשים וביניהם צפייה ודיון. התרגילים משולבי פוטותרפיה, (עבודה עם תמונות) וכתיבה. לעיתים המשתתף יוצר סרט אחד לאורך כל הסדנה. בניית הרעיון הצילומי, הצילומים והעריכה הם שלבים מרכזיים, שבכל אחד מהם נעשה דיון ובירור למיצוי התהליך הרגשי מול אותו שלב.

 

 

אורך כל מפגש שבועי: שעה ורבע

תמונות מהסדנאות

לוגו וידאותרפיה
bottom of page